Naujienos

Atgal

Keleivių aptarnavimas +370 5 2344444 I–IV nuo 7:00 iki 15:45 val V iki 14:30 val

Plačiau

Tvarkaraščiai

Plačiau

Atsiliepimai

Plačiau

Ieškome vairuotojų

Plačiau

VVT strategija iki 2030: tvarus augimas ir lyderystė keleivių vežime

2023 04 03

Bendrovė „Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) praėjusią savaitę pristatė atnaujintą strateginį veiklos planą 2023–2030 metams. Bendrovės misija, įgyvendinant aukščiausius veiklos ir klientų aptarnavimo standartus, teikti kokybiškas keleivių vežimo paslaugas, o ateities vizija – tapti viešojo transporto paslaugų keleivių patirties lydere Vilniaus regione. Plane numatytos penkios strateginės kryptys yra orientuotos konkurencingumo didinimą, keleivių ir darbuotojų patirties gerinimą, tvarumą bei inovacijas.
 
VVT strateginiame veiklos plane didelis dėmesys skirtas kokybiškoms keleivių vežimo paslaugoms – punktualumui, švaros standartui, transporto priemonių pritaikymui keleivių poreikiams ir vairuotojų darbo kokybei. Bendrovė užtikrins paslaugų kokybę keleiviams gerindama punktualumo rodiklį iki 92 proc. (2022 m. 88 proc.), didindama vairuotojų skaičių iki 1550 (2022 m. 1228).
 
Prie plano įgyvendinimo prisidės strateginiai projektai – transporto priemonių ir parkų atnaujinimai. Vienas iš tokių – troleibusų parko atnaujinimas 159 autonominės ridos troleibusais. Siekiant mažinti neigiamą poveikį aplinkai planuojamas naujų autobusų be vidaus degimo variklių įsigijimas. Atnaujinus transporto priemones vidutinis transporto priemonių amžius bus ne daugiau kaip 6 metai.
 
Toliau bus tęsiamas transporto parkų teritorijų diversifikavimas, atsisakant Verkių autobusų parko ir vietoj jo įrengiant modernų autobusų parką Liepkalnyje bei renovuojant Viršuliškių autobusų ir troleibusų parką. Įgyvendinus šiuos strateginius projektus ir kitas veiklos efektyvinimo iniciatyvas tikimasi, kad iki 2030 metų pavyks pasiekti nulinę CO2 emisiją ir 100 proc. energijos vartojimą iš atsinaujinančių energijos šaltinių.
 
Trumpuoju periodu iki 2025 metų bendrovei svarbu užtikrinti finansinį stabilumą, efektyvius vidinius procesus ir patenkinti miesto poreikius keleivių pervežime. Pagrindinės iniciatyvos ir darbai bus nukreipti į ridos didinimą, darbuotojų gerovę, veiklos procesų standartizavimą ir skaitmenizavimą. Planuojama, kad iki 2025 metų bendrovės pelnas prieš mokesčius ir nusidėvėjimą (EBITDA) sieks 27 mln. eurų, o metinė rida – 37 mln. km.
 
Strateginio veiklos plano 2023–2030 m. santrauka čia.