Naujienos

Atgal

Keleivių aptarnavimas +370 5 2344444 I–IV nuo 7:00 iki 15:45 val V iki 14:30 val

Plačiau

Tvarkaraščiai

Plačiau

Atsiliepimai

Plačiau

Ieškome vairuotojų

Plačiau

„Vilniaus viešojo transporto“ vairuotojų atlyginimai didžiausi sektoriuje

2023 03 07

Praėjusių metų gale įvesti „Vilniaus viešojo transporto“ (VVT) atlygio sistemos pokyčiai duoda rezultatus – per kelis mėnesius įdarbinta kelios dešimtys darbuotojų, vidutinis vairuotojo atlyginimas vienas didžiausių viešojo transporto sektoriuje. Su papildom naudom jis siekia 2212 eurų prieš mokesčius. Lyginant VVT vairuotojų atlyginimus prieš mokesčius su kitų vežėjų mokamais atlyginimais, šis skirtumas siekia nuo 150 iki 600 eurų. Bendrovės vadovybė, pernai didinusi atlyginimus, planuoja priimti dar daugiau vairuotojų.

Nuo lapkričio mėn. bendrovėje jau įdarbinti 67 nauji vairuotojai, ženkliai sumažėjo iš darbo išeinančių darbuotojų. Palyginimui, per visus 2022 metus prie bendrovės prisijungė 100 vairuotojų – tai rodo, kad aktyvi paieška ir atlygio sistemos pokyčiai duoda pozityvių rezultatų, komentuoja VVT vadovas Darius Aleknavičius.

„Tokį darbuotojų augimą vertiname labai teigiamai – tai parodo, kad vis daugiau asmenų, ieškančių naujo darbo, renkasi mus kaip savo naują darbdavį. Toliau dėsime pastangas išlaikyti esamus darbuotojus ir pritraukti naujus kolegas. Matome poreikį įdarbinti ne mažiau kaip 150 vairuotojų per 2023 metus. Sieksime užpildyti laisvas darbo vietas, kad suteiktume dar patogesnį susiekimą VVT keleiviams ir užtikrintume miesto poreikius“, – pasakoja vadovas.

Mokami didžiausi atlyginimai sektoriuje

Sausio mėnesio duomenimis, vidutinis VVT vairuotojo atlygis yra didžiausias sektoriuje – 2212 eurų prieš mokesčius su papildom naudom, kurios sudaro apie 100 eurų kas mėnesį. Per metus bendrovėje vairuotojų darbo užmokestis vidutiniškai didėjo 28 proc.

Visų sausio mėnesį VVT darbuotojų darbo užmokesčio vidurkis siekė 2151 eurų prieš mokesčius. VVT darbuotojų atlyginimas atitinka vidutinį sostinės gyventojo atlyginimą (2141 eurų, 2022 m. vidurkis „Sodra“ duomenimis) ir Lietuvos vidutinį darbo užmokestį (1844 eurų, 2022 m. ketvirto ketvirčio „Sodra“ duomenimis).

Palyginus kitų viešojo transporto sektoriaus įmonių darbo užmokesčius, galima aiškiai matyti, kad pakeitus apmokėjimo sistemą, VVT ne tik kėlė darbuotojų atlyginimus, bet ir tapo didžiausią darbo užmokestį siūlančia viešojo transporto įmone Lietuvoje. Atlyginimas VVT darbuotojams pakeltas pernai Vilniaus miesto savivaldybės tarybai padidinus finansavimą ir siekiant į sektorių pritraukti daugiau darbuotojų.

Taikomos papildomos motyvacinės naudos

Bendrovės vadovo teigimu, net trečdalis atlyginimo, kurį savo vairuotojams išmoka kai kurios kitos įmonės, sudaro kompensacijos už kilnojamąjį darbą. VVT ši dalis sudaro vos 4 proc. ir šiemet situacija dar pagerės vairuotojų naudai. Praėjusiais metais padidinusi vairuotojams darbo užmokestį, bendrovė iki šių metų birželio 1 d. planuoja permainas, kurios turėtų dar labiau pagerinti vairuotojų gaunamo darbo užmokesčio sistemą.

„Nuo birželio 1 d. planuojame perkelti dabar mokamą kilnojamo darbo kompensacijų sumą į pastovų atlyginimą. Mums labai svarbu, kad visos vairuotojų gaunamos pajamos būtų laikomos darbo užmokesčiu, nes tai sudaro garantiją darbuotojams gauti visas socialines išmokas, kaupti būsimą pensiją nuo viso gaunamo darbo užmokesčio“, – sako D. Aleknavičius.

Bendrovės vadovas pabrėžia, kad atlyginimas yra tikrai konkurencingas rinkoje, o papildomos naudos ir išmokos vidutiniškai sudaro apie 100 eurų per mėnesį. Darbuotojams yra skiriama sveikatingumo priemoka, padedama ligos ar netekties atveju, numatytos vienkartinės išmokos gimus vaikui. Ilgamečiai darbuotojai motyvuojami priedu prie darbo užmokesčio, taip pat papildomomis kasmetinėmis atostogomis, o darbo stažas lemia į senatvės pensiją išeinančių darbuotojų išeitinės išmokos dydį.

„Bendrovei svarbu ir pritraukti, ir išlaikyti esamus darbuotojus. Atlyginimai nuo šiol bus peržiūrimi kasmet, o stažo priemoka mokama jau nuo trečių darbo metų. Stebime darbo rinkos tendencijas ir atsižvelgiame į darbuotojų lūkesčius, tobulinsime darbo apmokėjimo sistemą ir toliau, nes norime būti konkurencingu ir patraukliu darbdaviu“, – naudas darbuotojams vardina VVT vadovas.

Iš viso VVT dirba 1878 darbuotojų, didžioji dalis jų, per 1228 – vairuotojai.

 

Kontaktai žiniasklaidai

Giedrė Buivydaitė

Komunikacijos ir rinkodaros vadovė

UAB „Vilniaus viešasis transportas“

Žolyno g. 15, 10209 Vilnius

Tel. (8 5) 239 4707

Mob. 8 683 49 755

El. paštas giedrė.buivydaitė@vilniausvt.lt

 www.vilniausviesasistransportas.lt