Naujienos

Atgal

Keleivių aptarnavimas +370 5 2344444 I–IV nuo 7:00 iki 15:45 val V iki 14:30 val

Plačiau

Tvarkaraščiai

Plačiau

Atsiliepimai

Plačiau

Ieškome vairuotojų

Plačiau

Antra streiko diena: tęsiamos derybos, mieste ženkliai mažiau autobusų reisų

2022 12 06

Gruodžio 5 d. bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) darbuotojų profesinė sąjunga pradėjo neterminuotą streiką. Naujausiais duomenimis, streikuojančių darbuotojų yra 472.
 
Vakar VVT ir profesinė sąjunga tęsė derybas dėl kolektyvinės sutarties, abi pusės apsikeitė pozicijomis ir yra pasirengusios rasti kompromisus. Bendrovė pritarė didžiajai daliai 2021 m. iškeltų streiko reikalavimų, siūlė kompromisinius variantus nesutartiems, pritarė anksčiau suderėtiems kolektyvinės sutarties punktams. Buvo aptarta ir nauja darbo apmokėjimo sistema, rastas sutarimas dėl kokybės priemokos vertinimo kriterijų. Derybos bus tęsiamos šiandien nuo 12 val. ir bendrovė deda visas pastangas, kad kuo greičiau būtų pasirašyta kolektyvinė sutartis ir nutrauktas streikas.
 
Pirmą streiko dieną bendrovė išleido mažiau autobusų nei buvo suplanuota streiko tvarkaraščiuose. Bendrovė apie tai informavo ir profesinę sąjungą, kad abi pusės turi laikytis teismo nutarties ir užtikrinti keleiviams susisiekimą ne mažiau kaip 50 proc. kiekviename maršrute. VVT siekia kuo greičiau rasti sutarimą su profesine sąjunga, tačiau teismo nutartis ir įsipareigojimas keleiviams turi būti įvykdomas. Dėl to bendrovė dar kartą pranešė profesinei sąjungai apie trūkstamų darbuotojų skaičių ir kad kreipėsi į teismą su prašymu laikinai stabdyti streiką, nes streiko organizatoriams nepavyksta užtikrinti iš savo pusės šio reikalavimo. Teismo posėdis numatytas šiandien 15 val.
 
Profesinė sąjunga, pradėdama streiką, įsipareigojo bendrovei nedelsdama reaguoti į susidariusią situaciją ir užtikrinti reikiamą skaičių darbuotojų, kad susisiekimas mieste keleiviams būtų užtikrintas. Nors šiandien laikinai streiką sustabdė virš 20 darbuotojų ir atvyko į darbą, pilnai išpildyti streiko tvarkaraščių nepavyko, dar trūksta 56 vairuotojų.
 
VVT papildomai kvietė nestreikuojančius darbuotojus iš poilsio dienų, kad būtų įvykti numatyti streiko tvarkaraščiai. Naujausiais duomenimis, bendrovei rytoj trūks apie 100 autobusų vairuotojų ir tai labiausiai paveiks autobusų maršrutus. Troleibusų tvarkaraščiai kinta mažiau, jų mieste kursuoja kur kas daugiau nei 50 proc. ir šiandien jie išliks panašūs kaip vakar.
 
Tvarkaraščių atnaujinami operatyviai ir dienos eigoje gali kisti. Prašome keleivių prieš planuojant keliones viešuoju transportu būtinai tikrinti informaciją www.stops.lt, www.judu.lt