Naujienos

Atgal

Keleivių aptarnavimas +370 5 2344444 I–IV nuo 7:00 iki 15:45 val V iki 14:30 val

Plačiau

Tvarkaraščiai

Plačiau

Atsiliepimai

Plačiau

Ieškome vairuotojų

Plačiau

Nuo gegužės 1 d. Lietuvoje atšaukus ekstremaliąją situaciją, medicininės kaukės viešajame transporte tampa rekomenduojamos, grįžta vienkartiniai bilietai

2022 05 02

Nuo gegužės 1 d. šalyje atšaukus ekstremaliąją situaciją dėl COVID-19 ligos plitimo grėsmės, nebelieka su pandemija susijusių ribojimų. Kaukių dėvėjimas Vilniaus viešajame transporte tampa rekomenduojamas, o prekyba vienkartiniais bilietais iš vairuotojų bus pradedama gegužės 1 – 9 dienomis.

,,Prieš daugiau nei metus Vilniaus miesto savivaldybės taryba dėl ekstremaliosios situacijos apribojo bilietų pardavimo vietas. Viena iš tų vietų – bilietų prekyba viešojo transporto priemonėse iš vairuotojų. LR Vyriausybė, atsižvelgdama į gerėjančia epidemiologinę situaciją, nusprendė nuo gegužės 1 d. atšaukti ekstremaliąją situaciją šalyje. Tai reiškia, kad vienkartinių viešojo transporto bilietų pardavimas sugrįžta, o kaukių dėvėjimas tampa rekomenduojamu“, – sako VVT generalinis direktoriaus Darius Aleknavičius.

Nuo gegužės 1 d. galimi vienkartinių bilietų pardavimo trikdžiai

Anot VVT  generalinio direktoriaus, gegužės pirmosiomis savaitėmis galimi laikini bilietų pirkimo iš vairuotojų trikdžiai.

,,Visų keleivių prašome supratingumo, jeigu šią savaitę tam tikrose viešojo transporto priemonėse nepavyks įsigyti vienkartinių bilietų. Kadangi nuo 2021 m. pradžios atsisakėme vienkartinių bilietų prekybos viešajame transporte, sugrįžti prie jų praėjus daugiau nei metams įmonei ir visiems vairuotojams reikia laiko. Beveik 1 300 vairuotojų  reikia atvykti į bilietų kasas – pasiimti vienkartinius bilietus, pasiruošti darbo vietą bei peržvelgti atnaujintas bilietų pardavimo tvarkas. Visgi skatiname ir toliau keleivius aktyviai naudotis elektroniniais bilietais – vilniečio kortele ar mobiliąja aplikacija.“, – informuoja D. Aleknavičius.

COVID–19 rizika išlieka

LR Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, viena didžiausių užsikrėtimo rizikų išlieka perpildytos uždaros erdvės. Atsižvelgiant į tai, labai prašome saugoti savo sveikatą ir būti sąmoningais, dėvėti kaukes viešajame transporte, ypatingai rytinio ir vakarinio piko metu.

COVID–19 pandemija dar nesibaigė, norime, kad  mūsų keleiviai išliktų budrūs ir laikytųsi bendrųjų koronaviruso infekcijos prevencijos priemonių keliaujant viešuoju transportu. Kelionių metu rekomenduojama:
•  dėvėti medicininę kaukę, laikytis atstumų, dažnai plauti ar dezinfekuoti rankas;
•    jeigu žmogus pajaučia peršalimo simptomus (kosulys, sloga, sunkus kvėpavimas, temperatūra ar kt.), rekomenduojama nekeliauti.