Naujienos

Atgal

Keleivių aptarnavimas +370 5 2344444 I–IV nuo 7:00 iki 15:45 val V iki 14:30 val

Plačiau

Tvarkaraščiai

Plačiau

Atsiliepimai

Plačiau

Ieškome vairuotojų

Plačiau

Vilniaus viešasis transportas didina darbuotojų atlyginimus, vairuotojų užmokestis augs 5–17 proc.

2022 04 21

Siekdama užtikrinti konkurencingą atlygį ir sumažinti užmokesčio atotrūkį tarp vienodas pareigas užimančių darbuotojų, miesto savivaldybės valdoma įmonė Vilniaus viešasis transportas (VVT) didina darbuotojų atlyginimus. Didžiausios darbuotojų grupės  – vairuotojų  – atlyginimai didės 5–17 proc.

Numatyta, kad didesnius atlyginimus jau už balandį gaus dauguma įmonės darbuotojų – vairuotojai, darbininkai ir administracijoje dirbantys žmonės. 

„Labai vertiname mūsų darbuotojų atliekamą darbą ir norime užtikrinti jiems konkurencingą atlygį, todėl absoliučiai daugumai jų bus pakeltas atlyginimas. Kartu įsipareigojame didinti darbo užmokesčio sistemos skaidrumą ir sąžiningumą, kad tas pačias pareigas užimantys ir panašias atsakomybes turintys žmonės finansiškai būtų atlyginami remiantis tuo pačiu principu. Be to, daug dėmesio skirsime skatinamajai atlygio sistemai, kai už gerus rezultatus komandos nariai gaus motyvacinius piniginius priedus“, – sako Darius Aleknavičius, VVT generalinis direktorius.

Tobulindama darbo užmokesčio sistemą, įmonė remiasi 2021 m. atliktu įmonės pareigybių vertinimu, atlyginimų rinkos tyrimu ir kitais duomenimis. Tam, kad sistema būtų aiškesnė ir paprastesnė, bus sumažintas pareigybių kategorijų skaičius. Įmonės atstovo teigimu, šis pokytis tik pirmas žingsnis – ateityje komandos narių atlyginimai bus peržiūrimi periodiškai, kasmet, kartu gerinant sistemos efektyvumą.

VVT siekia, kad naujai prisijungę ir dabar mažiausiai uždirbantys vairuotojai gautų apie 1000 eurų neto darbo užmokestį. 

Kvalifikuotų darbininkų algos, priklausomai nuo veiklos srities, vidutiniškai augs 8–15 proc. Administracijos darbuotojų darbo užmokestis vidutiniškai kils 8 proc. 

Darbuotojams, dirbantiems lauko sąlygomis ir kilnojamojo pobūdžio darbą, bus skiriama ir kilnojamojo darbo kompensacija, kuri dar labiau padidins darbuotojų grynąsias pajamas.

„Užtikrinsime ir papildomus priedus pagirtinai dirbantiems bendrovės darbuotojams. Taip pat pasiūlysime naujieną – rekomendacijų programą, kurios metu išmokėsime specialias premijas už pagal rekomendacijas įdarbintus naujus kolegas“, – teigia VVT generalinis direktorius.

Atlyginimai vairuotojams įmonėje buvo padidinti ir 2021 m. rudenį, tačiau atsižvelgiant į besikeičiančią situaciją rinkoje ir infliaciją, nuspręsta atlyginimus pakelti dar kartą. Tai reiškia, kad iš viso 2021–2022 metais VVT algų didinimui skiria 3,2 mln. eurų.

Sutaupyti padeda ir skaitmenizacija

Lėšos algų didinimui bus skiriamos iš suplanuoto bendrovės algų biudžeto ir numatomo paslaugų įkainių indeksavimo lėšų. 

„Atlyginimų didinimui šiais metais skiriame maksimalią įmanomą sumą. Taip pat dirbame ties veiklos efektyvumo didinimu, skaitmenizuojame dalį procesų, keliame darbuotojų kompetencijas ir taip šiemet sutaupysime 0,5 mln. eurų, kurių dalį skirsime tolesniam atlyginimų kėlimui“, – sako VVT generalinis direktorius.

D. Aleknavičius priduria, kad mažinti etatų skaičiaus įmonėje neplanuojama. Priešingai – dėl augančių veiklos apimčių VVT komanda yra didinima, šiuo metu ieškoma papildomų darbuotojų.

VVT darbuotojus skatina ne tik augančiais atlyginimais, bet ir papildomomis naudomis. Visiems įmonės komandos nariams suteikiamas draudimas nuo nelaimingų atsitikimų, išmokos gimus vaikui ar šeimos nario netekties atveju. Įmonė taip pat rūpinasi darbuotojų sveikata ir visiems norintiems siūlo galimybę nemokamai pasiskiepyti nuo virusinių ligų, metų pabaigoje skiria sveikatingumo premijas. VVT darbuotojams, atsižvelgiant į darbo stažą, skiriamos ir papildomos kasmetinės atostogos. VVT švenčių proga ilgamečiams darbuotojams įteikiami piniginiai apdovanojimai už darbinės veiklos nuopelnus. 

Apie VVT

UAB „Vilniaus viešasis transportas“ – Vilniaus miesto savivaldybei priklausanti įmonė, atsakinga už Vilniaus miesto autobusų ir troleibusų maršrutų aptarnavimą, turimų transporto priemonių bei joms reikalingos infrastruktūros priežiūrą. Įmonė  siekia tapti inovatyvia, skaidria ir lyderiaujančia keleivių vežimu užsiimančia įmone Lietuvoje ir Baltijos šalių regione. Bendrovėje dirba apie 1900 darbuotojų. Viešuoju transportu Vilniuje kasdien pervežama apie 400 tūkst. keleivių.

Daugiau informacijos:  Komunikacijos specialistas Vygandas Kieras

UAB „Vilniaus viešasis transportas“

Mob. +370 673 89517, El. p.: vygandas.kieras@vilniausvt.lt