Naujienos

Atgal

Keleivių aptarnavimas +370 5 2344444 I–IV nuo 7:00 iki 15:45 val V iki 14:30 val

Plačiau

Tvarkaraščiai

Plačiau

Atsiliepimai

Plačiau

Ieškome vairuotojų

Plačiau

Mobiliosiose programėlėse pakeista viešojo transporto bilietų aktyvavimo tvarka

2019 07 31

Mobiliųjų programėlių m.Ticket ir Trafi naudotojai jau nuo liepos pradžios pastebėjo naują viešojo transporto bilietų žymėjimo tvarką. Nuo šiol bilieto aktyvinimui skiriamas 15 sekundžių laikas – paspaudus mygtuką „aktyvinti“ bilietas aktyvinamas ir kontrolei gali būti paruošiamas per šį laiko tarpą. Tokiu sprendimu siekiama užtikrinti efektyvesnį ir drausmingesnį bilietų aktyvinimo procesą naudojantis mobiliosiomis programėlėmis ir paraginti keleivius vengti kelionių „zuikiu“.

„Keleiviai pirkdami viešojo transporto bilietus vis dažniau renkasi mobiliąsias programėles – 2018 m. tokiu  būdu įsigytų bilietų skaičius, lyginant jį su 2017 m., išaugo 53 proc. Atsižvelgdami į tai nuolat atnaujiname m.Ticket programėlę – pavyzdžiui, nuo šio pavasario už bilietus galima atsiskaityti banko kortelėmis, taip pat juos perkelti kitiems asmenims, kas yra itin patogu tėvams, norintiems nupirkti bilietą savo vaikams. Visgi pastebėjome, jog gana nemaža dalis mobiliųjų programėlių naudotojų bilietus aktyvina jau kontrolės metu, o toks bilietas pagal taisykles negalioja. Šį mėnesį skyrėme keleivių adaptacijai prie naujosios tvarkos, kai bilieto aktyvavimui taikomas 15 sekundžių atidėjimo laikotarpis – džiaugiamės, jog keleiviai gana sklandžiai priėmė šį pokytį“, – sako SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė.

Visą liepos mėnesį viešojo transporto keleivių kontrolė mobiliųjų programėlių naudotojams primindavo apie naująją tvarką, paaiškindavo pokyčius ir atsakydavo į kilusius klausimus. Keleivių prašoma dar kartą atkreipti dėmesį į pasikeitusią tvarką – kontrolės metu pažymėti bilietai negalioja.

 

Naujausią m.Ticket programėlės versiją turintys ir bilietą aktyvinti norintys naudotojai savo telefone mato šiuos langus ir turi atlikti tokius veiksmus:

 1.    Pasirinkti norimą bilietą programėlėje ir spausti mygtuką „Aktyvinti“.

 2.    Patvirtinti, ar tikrai norite aktyvinti bilietą.

 3.    Patvirtinus palaukti 15 sekundžių. Praėjus šiam laikui, bilietas bus aktyvintas.

 

Norint aktyvintą bilietą paruošti kontrolei, reikia atlikti šiuos veiksmus:

1.    Spausti mygtuką „Paruošti kontrolei“.

 2. Pateikti kontrolieriui sugeneruotą QR kodą.

 

Skaičiuojama, kad 2019 m. sausio-balandžio mėn. 9,2 proc. visų patikrintų mobiliųjų programėlių naudotojų bilietą aktyvino jau keleivių kontrolės metu. Pagal šiuo metu galiojančias „Keleivių ir bagažo vežimo autobusais ir troleibusais Vilniaus miesto savivaldybėje taisykles“ kontrolės metu pažymėtas ar aktyvintas bilietas negalioja. Tai reiškia, jog įlipdami į viešąjį transportą keleiviai turi būti iš karto pasiruošę aktyvinti bilietą tiek mobiliosiose programėlėse, tiek Vilniečio kortelėje. Programėlėse atsiradęs 15 sekundžių laikotarpis bilieto aktyvinimui yra vienas būdų, skatinančių keleivius prisiminti šią taisyklę.

Būtent 15 sekundžių laiko tarpas bilieto aktyvinimui mobiliosiose programėlėse pasirinktas paskaičiavus, jog minimali trukmė, per kurią viešasis transportas nuvyksta nuo vienos iki kitos stotelės sostinėje siekia 15 sekundžių. Tokie atstumai tarp stotelių fiksuojami tik keliose vietose visame Vilniuje – vidutinė laiko trukmė, per kurią viešasis transportas važiuoja nuo vienos iki kitos stotelės siekia 60 sekundžių.

„Mūsų naujausi duomenys rodo,  jog „zuikių“ dalis viešajame transporte yra maždaug 1,7 proc. viso keleivių srauto. Vilniaus mieste kasdien atliekama maždaug 544 000 kelionių, vadinasi, apie 9250 keleivių kasdien važiuoja be bilieto. Per metus tai sudaro maždaug 426 tūkst. eurų negaunamų pajamų – už tokią sumą miestui būtų galima nupirkti du visiškai naujus autobusus“, – sako M. Gusarovienė.

2019 m. sausio-balandžio mėn. mobiliosiomis programėlėmis m.Ticket ir Trafi sostinėje nupirkta 16 proc. visų viešojo transporto bilietų. Likusi dalis įsigyta pildant Vilniečio kortelę bilietų platinimo vietose bei savitarnoje.