Naujienos

Atgal

Keleivių aptarnavimas +370 5 2344444 I–IV nuo 7:00 iki 15:45 val V iki 14:30 val

Plačiau

Tvarkaraščiai

Plačiau

Atsiliepimai

Plačiau

Ieškome vairuotojų

Plačiau

To dar nebuvo: Vilniaus centre – rekordinis naujų autobusų labirintas

2018 05 07

Sostinė originaliai švenčia didžiausią miesto istorijoje viešojo transporto atnaujinimą – Vilniaus savivaldybė Katedros aikštėje iš naujutėlaičių ryškiai raudonų „Solaris Urbino“ autobusų  sukūrė  atradimų ir pramogų labirintą. Vilniaus meras Remigijus Šimašius kartu su „Susisiekimo paslaugų“ ir „Vilniaus viešojo transporto“ vadovais pakvietė vilniečius ir miesto svečius drauge išbandyti dar neregėtą Vilniuje pramogą ir pasidžiaugti rekordiniu viešojo transporto atsinaujinimu.
 
„Praėjusiais metais prasidėjęs rekordinis sostinės viešojo transporto atnaujinimas per šią  vasarą pasieks kulminaciją – Vilniuje matysime vis daugiau naujų, raudonų autobusų, kuriais keliauti gerokai patogiau ir greičiau. Vilniečiai ir miesto  svečiai  įveikdami labirintą  patys įsitikins kokie  modernūs ir kokybiški naujieji autobusai: juose sumontuotos vaizdo kameros, galima naudotis bevieliu internetu bei įkrauti telefoną ar išmanųjį įrenginį, puikiai  veikia kondicionavimo ir šildymo sistemos. Tai naujas žingsnis, siekiant patogumo bei kokybės. Norime, kad vilniečiai tai ne tik pamatytų, bet ir pajaustų, išbandytų, o savo kelionėms mieste vis dažniau rinktųsi viešąjį transportą“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.
 
Katedros aikštėje susirinkusių ir autobusų labirintą norinčių išbandyti miestiečių laukė įvairios staigmenos ir naujos patirtys. Jie galėjo sudalyvauti Vilniaus autobusų istorijos ekskursijoje ir fotografijų parodoje su ekspozicijos autoriumi Ričardu Žičkumi, taip pat – į autobusų labirintą pažvelgti iš 100 metrų aukščio, patirdami paukščio skrydį. Labirinto dalyvius linksmino ir savo pasirodymus dovanojo Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos moksleiviai bei mokytojai. Taip pat labirinte įrengtos kelios ekspozicinės autobusų erdvės – vienoje jų dalyviai galėjo detaliau susipažinti su naujuose autobusuose laukiančiais patogumais, o kitame autobuse pasinėrė į laisvalaikio ir laiko sau erdvę. Labirinte įrengta ir fotosesijos erdvė – miestiečiai turėjo progą įsiamžinti vairuotojo vietoje arba labirinto finišo tiesiojoje.
 
„Solaris Urbino“ įlipimo į autobusus aukštis nuo kelio paviršiaus yra 30 milimetrų žemesnis nei senesnių žemagrindžių autobusų, o tai palengvina įlipimą ir išlipimą senjorams, vaikams, specialių poreikių turintiems keleiviams. Regos negalią turintys keleiviai gali naudotis ant grindų įrengtais specialiais įspėjamaisiais ir vedinimo paviršiais, kurie padeda jiems saugiai ir patogiai keliauti viešuoju transportu. Be to, visuose autobusuose įrengtos neįgaliesiems pritaikytos įlipimo ir išlipimo rampos.
 
Naujuose „Solaris Urbino“ autobusuose keleiviai turi galimybę kelionės metu įkrauti savo išmaniuosius įrenginius, pasinaudodami specialiomis USB jungtimis. Autobusuose įdiegta keleivių informavimą palengvinančių technologinių sprendimų: LCD ekranai bei LED švieslentės-maršrutų rodyklės. Keleiviams skirtame salone ir vairuotojo darbo vietoje veikia kondicionieriai, o patys autobusai gali efektyviai dirbti ir ekstremaliomis oro sąlygomis – žiemos metu iki –35 laipsnių šalčio, o vasarą iki +50 laipsnių karščio. Tiek autobusų viduje, tiek išorėje įrengtos vaizdo kameros padės užtikrinti didesnį keleivių saugumą ir lengviau surasti paliktus daiktus.
 
Be to, „Solaris Urbino“ autobusai turi naujausios technologijos „Euro 6“ emisijos standarto variklius, kurie atitinka griežtus aplinkosaugos reikalavimus, todėl kur kas mažiau teršia aplinką, lyginant juos su senesniais sostinės autobusais.