Naujienos

Atgal

Keleivių aptarnavimas +370 5 2344444 I–IV nuo 7:00 iki 15:45 val V iki 14:30 val

Plačiau

Tvarkaraščiai

Plačiau

Atsiliepimai

Plačiau

Ieškome vairuotojų

Plačiau

Sostinės gyventojai iki Kalėdų galės išbandyti naująjį „Scania Citywide“ autobusą

2017 12 05

UAB „Vilniaus viešasis transportas“ tęsia naujų autobusų bandymus ir šiandien į sostines gatves išleido pažangios valdymo sistemos autobusą „Scania Citywide“, varomą suslėgtomis gamtinėmis dujomis (CNG). Gruodžio mėnesį, iki pat Kalėdų, bendrovė bandys šią transporto priemonę ir vertins jos efektyvumą realiomis sąlygomis. Autobusas sostinės gatvėmis važiuos skirtingais maršrutais, taip sudarydamas sąlygas daugiau keleivių susipažinti su nauja transporto priemone.
 
Autobusuose naudojamų „Euro 6“ standarto „Scania“ variklių minimalūs taršos parametrai yra gerokai mažesni už minimalius „Euro 6“ varikliams keliamus reikalavimus, o variklių galingumas toks pat kaip ir dyzelinių. Pagal unikalią „Scania“ modulinę sistemą dujiniams varikliams naudojami dyzelinių variklių komponentai, o tai žymiai supaprastina jų aptarnavimo ir remonto darbus. 
 
Šiais metais „Vilniaus viešasis transportas“ ir miesto gyventojai jau turėjo galimybę išbandyti elektra varomą autobusą „Solaris Urbino 12 Electric“ ir hibridinį „Volvo 7900 Hybrid Electric“ autobusą. Kaip ir ankstesnieji, „Scania Citywide“ autobusas beveik mėnesį važiuos Vilniaus gatvėmis, o „Vilniaus viešasis transportas“ rinks statistiką, lygins ir vertins eksploatacijos parametrus. 
 
„Vilniaus viešasis transportas“ autobusų parką šiuo metu sudaro 318 autobusų, iš kurių 58 naudoja CNG dujas.