Skelbimai

Atgal

Keleivių aptarnavimas +370 5 2344444 I–IV nuo 7:00 iki 15:45 val V iki 14:30 val

Plačiau

Tvarkaraščiai

Plačiau

Atsiliepimai

Plačiau

Ieškome vairuotojų

Plačiau

Per karščius sostinės viešojo transporto keleiviams – gaivi staigmena iš kontrolierių rankų

2017 08 01

Į Vilnių atslinkus tropiniams karščiams sostinės viešuoju transportu keliaujantys keleiviai sulaukė gaivios kontrolierių staigmenos – siūloma atsigaivinti šaltinio vandeniu. Nuo šiandien, rugpjūčio 1 d., Žaliojo tilto, Europos aikštės ir kitose viešojo transporto stotelėse vilniečiams dalijamas vanduo. Ši gaivi akcija vyks tose stotelėse, kuriose fiksuojami didžiausi keleivių srautai. Iš viso planuojama išdalinti apie 6 tūkst. buteliukų vandens, ir vanduo bus dalinamas tol, kol nepasitrauks karščiai.
 
„Vasaros karščiu pasidžiaugti progų turime nedaug, tad norime užtikrinti, kad vilniečiai juo mėgautųsi be menkiausių nepatogumų – viešąjame transporte jiems turi būti vėsu ir gaivu. Be to, malonu stebėti žmonių nuotaikas išvydus besišypsančius kontrolierius – juk jų misija yra ne bausti, o padėti“, – sakė kartu su kontrolieriais šiandien vandenį dalinęs Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Vincas Jurgutis.
 
Vietos, kur bus dalijamas šaltinio vanduo dažnai keisis, stengiantis, kad karščiausiomis rugpjūčio dienomis kuo daugiau viešojo transporto keleivių galėtų atsigaivinti. Keleivių kontrolieriai vandens atsargų turės ir savo autobusiukuose – vandeniu bus siūloma atsigaivinti ir važiavusiems be bilieto. Tikimasi, kad gražus gestas juos paskatins kitąkart viešuoju transportu važiuoti jau turint kelionės bilietą.
 
Vilniaus autobusuose ir troleibusuose įrengtos įvairios vėdinimo sistemos: orlaidės, stogo liukai, dirbtinė ventiliacija. Dažniausiai keleivius vežančios transporto priemonės turi kombinuotas sistemas – orlaides ir stogo liukus. Tose transporto priemonėse, kuriose nėra orlaidžių, salonai ventiliuojami per stogo liukus arba ant stogo įrengtų elektrinių ventiliatorių. Nors autobusai ir troleibusai yra vėdinami, tačiau ypač karštomis vasaros dienomis šių vėdinimo sistemų transporto priemonėms nepakanka.
 
„Ne visada transporto priemonių kondicionavimo sistemos gali šimtu procentų užtikrinti malonaus ir gaivaus mikroklimato. Pravertos langinės, dažnai atidarinėjamos durys – visa tai mažina kondicionavimo sistemų efektyvumą. Jeigu autobuse ar troleibuse pajaučiate, kad veikia kondicionierius, langų geriau neatidaryti – taip oro temperatūra salone bus žemesnė, o ir kelionės – malonesnės“, – siūlo Vaidotas Meškauskas, SĮ „Susisiekimo paslaugos“ Bendrųjų reikalų departamento vadovas, vykdantis direktoriaus funkcijas.
 
Jau šį rudenį sostinėje darbą pradės naujas viešojo transporto vežėjas, atsivešiantis beveik 100 naujų autobusų – Vilniaus gatvėse jie pasirodys palaipsniui. Transporto priemonių parką atnaujins ir dabartinis miesto vežėjas UAB „Vilniaus viešasis transportas“ – tikimasi, kad kitąmet vilniečiai ir miesto svečiai galės važiuoti dar 150 naujų autobusų. Be to, Vilniaus miesto savivaldybė per ateinančius dvejus metus iš ES lėšų ketina įsigyti ir apie 40 troleibusų. Visos naujos transporto priemonės turės kokybiškas šildymo ir kondicionavimo sistemas.
 
Vandens dalinimas keleiviams – ne vienintelė SĮ „Susisiekimo paslaugos“ įgyvendinama akcija, skirta pagerinti kelionių Vilniaus viešuoju transportu potyrius. Jau šeštus metus iš eilės sostinės gyventojai, laukiantys viešojo transporto stotelėse kviečiami sušilti karšta arbata, miestą sukausčius rekordiniams šalčiams. Kiekvienais metais šalčiausiomis žiemos dienomis vykstančios akcijos metu keleivių kontrolieriai šilta arbata vaišina tūkstančius vilniečių, laukiančių viešojo transporto stotelėse. Tuo tarpu atėjus pavasariui gėlių žiedais nudžiuginamos tiek viešuoju transportu, tiek ir automobiliais keliaujančios vilnietės.
 
Apie SĮ „Susisiekimo paslaugos“
Savivaldybės įmonė (SĮ) „Susisiekimo paslaugos“ yra susisiekimą Vilniaus mieste organizuojanti įmonė, priklausanti Vilniaus miesto savivaldybei. Įmonė organizuoja viešojo transporto ir bilietų platinimo sistemos darbą, administruoja vietinę rinkliavą ir automobilių stovėjimo aikšteles, prižiūri ir eksploatuoja centralizuotą eismo valdymo sistemą bei kuruoja susisiekimo dviračiais vystymą. Įmonės paslaugomis kasdien naudojasi šimtai tūkstančių automobiliais, dviračiais ar viešuoju transportu keliaujančių vilniečių ir sostinės svečių.